Křupavý japonský okurkový salát

Překvapí vás. Mě totiž taky překvapil. Myslela jsem, že tenhle salát bude prostě chutnat jako okurky s kyselým nálevem. Přesto jsem mu dala šanci a opravdu. Sezamová semínka dají celému salátu úplně jinou chuť. No prostě dokud ho neochutnáte, neuvěříte. Jen ho zkuste 🙂 Recept na křupavý japonský okurkový salát za 3, 2, 1,:


Křupavý japonský okurkový salát


INGREDIENCE (2 menší porce)

  • 1/2 salátové okurky
  • 4 cl rýžového octa
  • lžička třtinového cukru
  • 1/4 lžičky soli
  • sezamová semínka

RECEPT

1. Nejdříve si na malé pánvi nasucho zlehka orestujte sezamová semínka. Černá nebo bílá, nebo prostě která máte zrovna u ruky. V hrnečku rozmíchejte ocet s cukrem a solí, pořádně, aby se složky úplně rozpustily a propojily.

2. Pokud nemáte k dispozici bio okurku, doporučuju vám slupku oloupat. Nedočkáte se sice tak pěkného vizuálního efektu jako s neoloupanou okurkou, ale zbavíte se tak zřejmě chemického ošetření, kterého se okurka v minulosti dočkala. Očištěnou okurku dále škrabkou nastrouhejte na dlouhé a tenké proužky. Ty v misce promíchejte s nálevem a nechejte dvě minuty odpočinout.

3. Okurku namočenou v nálevu přendejte do misky, ve které ji budete servírovat a zasypejte sezamovými semínky. Jemně promíchejte a můžete podávat. Buď jako velmi dietní snack, nebo třeba jako lehkou přílohu k pečenému hermelínu. Napište mi, jestli vás tenhle salát taky tak příjemně překvapil jako mě 🙂


Křupavý japonský okurkový salát

Křupavý japonský okurkový salát

Křupavý japonský okurkový salát

Křupavý japonský okurkový salát

Křupavý japonský okurkový salát1 thought on “Křupavý japonský okurkový salát”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..