Sendvič s avokádem a vejci

Tohle je kupodivu první recept na blogu, u kterého použijeme avokádo. Říkám kupodivu, protože avokádo naprosto miluju! Tohle ovoce s ořechovou chutí má v sobě hodnotné rostlinné tuky a díky tomu se dá použít v některých receptech například jako náhrada másla při pečení některých moučníků. Skvělé je i v salátech nebo různých salsách. My si ho ale dnes dáme jednoduše na semínkovém chlebu s vejcem –  avokádo a na hniličku uvařené vejce je totiž ta nejlepší kombinace. A nejen chuťová, ale i barevná 🙂

 

 

INGREDIENCE

 • celozrnný nebo semínkový chleba
 • avokádo
 • krémový sýr
 • vejce
 • sušený česnek
 • pepř a chilli
 • olivový olej

 

RECEPT

 1. Tento recept začíná v podstatě už v obchodě. Musíte totiž vybrat krásné zralé avokádo, nebo si koupit nezralé a vydržet to, dokud vám nedozraje doma. Avokádo je specifické v tom, že pokud ho použijete moc brzo nebo naopak trochu později, než je jeho ideální čas zralosti, nebude až tak dobré.
 2. Nejdříve dejte vařit vodu v hrnci. Osolte ji a přidejte ocet. Jak začne voda jemně vařit, vložte do ní dvě vejce a odměřte čas na 7 minut. Pokud nechcete vejce hniličku, ale máte raději udělané úplně, nechte je vařit klidně 10 minut.
 3. Mezitím si připravte avokádo. Ostrým nožem jej podélně kolem pecky rozpůlte. Vezměte každou polovinu do jedné dlaně a otočte na pecce tak, že se poloviny oddělí. Pak pecku odstraňte a lžičkou vydlabejte dužinu. Na jeden krajíc chleba rozložte nakrájené avokádo, pokapejte ho olivovým olejem a okořeňte čerstvě namletým pepřem.
 4. Teď přichází na řadu vejce. Na druhý krajíc chleba naložte nakrájené vejce, okořeňte čerstvě namletým sušeným česnekem a chilli. Nyní stačí oba krajíce spojit a tak vyrobit sendvič 🙂

 

 

 

 1 thought on “Sendvič s avokádem a vejci”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..