Borůvkové ombre nanuky

Tyhle nanuky jsou nejen hezké, ale navíc i výborné! Obsahují jen ovoce, med a tvaroh a máte je hotové raz dva. Jasná letní volba 🙂


 


INGREDIENCE

  • 2 hrnky borůvek
  • 500 g měkkého tvarohu
  • 2 lžíce medu

RECEPT

1. Pokud chcete na nanuku dosáhnout ombre efektu, bude jeho příprava vyžadovat trochu víc trpělivosti, než u běžného nanuku, kdy ingredience umixujete, směs nalijete do formy a šoupnete do mrazáku. Výsledek ale stojí za to 🙂 Začínáme nejtmavší vrstvou, do mixéru tedy vhoďte všechny borůvky, 2 lžíce medu a mixujte, dokud nebude směs hezky hladká. Tahle fáze mixování trvá nejdelší dobu.

2. Jakmile máte hotovo, naplňte formičky na nanuky asi do jedné pětiny. Záleží samozřejmě na tom, kolik vrstev chcete celkem dělat. Zbytek směsi nechejte v mixéru a nanuky dejte na 5 minut do mrazáku.

3. Po 5 minutách přidejte do borůvkové směsi 2 lžíce měkkého tvarohu a mixujte. Teď už stačí chvilku, protože borůvky už jsou rozmixované pořádně z předchozí fáze a nyní jde jen o to, abyste zašlehali tvaroh. Jak je hotovo, opět naplňte směsí formičky o další kousek výš, nanuky vraťte na 5 minut do mrazáku a směs nechejte v mixéru. Zase přidejte 2 lžíce tvarohu a opakujte, dokud nebudete mít formičky plné. Tvarohu můžete přidávat více nebo méně, záleží na tom, jak moc barevné nanuky chcete mít.

4. Já jsem nakonec použila celou vaničku tvarohu a nahoru jsem dala ještě jednu malou vrstvičku čistě bílou, ale to jen tak pro efekt. Nanuky skvěle osvěží v parném létě, ale chutnají celý rok 🙂


 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..