Proč má i blog velké prázdniny?

Asi si říkáte, proč posledních pár týdnů tenhle blog zanedbávám a nepřidávám žádné nové recepty. Má na to vliv nejen krásné počasí, které mě nutí trávit víc času venku než u počítače, ale hlavně projekt, kterým se ve zbývajícím volném čase nejvíc zabývám. Ráda vám tento projekt ve stručnosti představím, ale ještě předtím vám chci slíbit, že během září už zase začnou pomalu přibývat recepty i články o jídle, jak jste byli zvyklý. Teď tedy k projektu. Mýdla.

 

 

Taková krásná mýdla, jako vidíte na obrázku, teď vyrábí můj tatínek. A protože s podnikáním teprve začíná a v elektronickém a hlavně marketingovém světě se pohybuju trošku obratněji já, pomáhám mu s tímhle projektem. A jak jsme se k tomu vlastně dostali? Po několika dekádách, které taťka strávil v korporátu, chtěl začít dělat něco nového, co má smysl. Mamka tou dobou vyráběla mýdla pro rodinu a známé a všichni z nich byli nadšení. A tak si taťka řekl, proč bychom taková poctivá přírodní ruční mýdla nemohli nabídnout i více lidem, než uzavřenému okruhu našich známých. A tak se zrodil tento plán.

 

 

Víc než rok taťka běhal od úřadu k úřadu a zajišťoval, aby mohl mýdla oficiálně vyrábět a prodávat ve své provozovně zřízené v rodinném domě. To ale není žádná sranda, vyběhat si všechny povolení a nařízení. I proto se velké množství prodejců mýdel spokojí s tím, že své výtvory prodává jako dekorační předměty a tím pádem nemusí mít žádné certifikáty, atesty zdravotní nezávadnosti ani jiné papíry, které my už máme. Taky proto si ale jejich kvalitou mýdel nemůže být nikdo jistý. Každopádně teď už je všechno papírování vyřešeno, recepty na mýdla schválené a my už finišujeme s přípravou eshopu, který spouštíme v září.

 

 

No a právě tady začíná moje práce, kdy je potřeba nafotit všechna mýdla, připravit celý eshop a pak ho hlavně dostat k těm lidem, kteří by o taková mýdla mohli mít zájem nebo by jim mohla pomoci vyřešit jejich kožní potíže. Naše mýdla jsou totiž přírodní, nepoužíváme do nich žádné chemické barvy ani parfémy. Základními surovinami na výrobu mýdel metodou za studena jsou kokosový, olivový a palmový olej, hydroxid sodný (který z mýdel při zrání úplně vyprchá) a extrakt z grepových jader. Palmový olej, který využíváme, má certifikaci RSPO, tedy pochází z trvale udržitelných zdrojů, které neničí přírodu kolem sebe, ale naopak ji chrání. To je tedy ve zkratce to, čemu teď věnuju své srdce i čas. Pokud byste o taťkova krásná mýdla měli zájem, můžete nás podpořit už teď v kampani na Hithitu, kde prostřednictvím objednávek vybíráme peníze na poslední dokončovací práce. Můžete taky olajkovat naši stránku na Facebooku, sledovat nás na Instagramu a nebo počkat do září, než spustíme náš eshop na doméně domacimydlarna.cz. Díky všem, co dočetli až sem ♥Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..