Jarní barevné smoothie

Tohle smoothie jsem nazvala jarní, přestože to za oknem zatím na jaro moc nevypadá. Jmenuje se tak ale proto, že nám snad jaro pomůže přivolat a vnést do odcházející zimy trochu svěžích barev 🙂

 

 

V receptu můžete použít banán v jakémkoliv stupni zralosti. Já jsem tentokrát zvolila středně zralý banán, který není tolik sladký, jako žluté nebo dokonce přezrálé hnědé banány, které obsahují velké množství cukru. Záleží tedy na vás, jak moc sladké smoothie chcete nebo jaké banány máte zrovna při ruce. Pokud nejste na sladké chutě tolik zvyklí, nebojte se ani nedozrálých banánů. Nepřidají smoothie na sladkosti, ale dodají mu všechny dobré věci, které banány obsahují.

Volnou ruku ve výběru máte také u pomerančů. Použít můžete klasické oranžové, nebo moderní krvavé pomeranče. Ty dodají smoothie nejen efektní sytou červenou barvu, ale taky trochu jinou chuť, než běžné oranžové. 

 

 

ingredience (2 porce)

  • 2 velké mrkve
  • kousek čerstvého zázvoru
  • 1 banán
  • 3 pomeranče

 

recept

  1. Ze zázvoru nožem oškrábejte slupku a nakrájejte ho na menší kousky. 
  2. Pokud nepoužíváte domácí mrkev nebo mrkev v bio kvalitě, zbavte ji slupky, nastrouhejte nahrubo a společně se zázvorem ji vhoďte do mixéru.
  3. Přijdejte oloupaný banán a šťávu z čerstvých pomerančů a mixujte, dokud nebudou všechny ingredience včetně zázvoru rozmělněné. 
  4. Smoothie nalijte do poloviny sklenic, dolijte studenou vodou, promíchejte a přidejte led.

 

Tip: Nezapomeňte, že smoothie není nápoj, ale berte ho spíš jako svačinu. Přemýšlejte nad ním jako nad ovocem, které jste do něho dali 🙂

 

 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..